Ultra Violet - kolor roku 2018

Dla wielbicieli mocnych i wyrazistych kolorów, które jednak noszą w sobie znamiona magii, wyjątkowości i pazura, Ultra Violet 18-3838  -  czyli kolor ogłoszony przez Pantone Colour Institute kolorem roku 2018 to prawdziwa gratka.  

Kolor roku 2018 Ultrafiolet

Wybierając kolor osadzony w palecie fioletów kreatorzy Instytutu Pantone kierowali się duchem dzisiejszych czasów. Duchem niespokojnym, buntowniczym, dążącym coraz szybciej i dalej do nieznanego. Dzisiejszy świat to miejsce, w który nowsze goni now, a człowiek sięga coraz dalej, zgłębiając tajemnice ziemi i kosmosu. Granice się przesuwają, a wyobraźnia i marzenia gnają do przodu przeplatając się ze sobą i tworząc jedność. Taki jest też Ultra Violet.

Kolor roku 2018 Ultrafiolet

Nieoczywisty, nieprzewidywalny, buntowniczy i głęboki fiolet zagości  w 2018 roku nie tylko w aranżacji wnętrz i szeroko pojętym designie, ale w kreacjach na wybiegach, na ulicach miast, przedmiotach codziennego użytku, architekturze czy w sztuce. Dzięki niemu powstaną  wnętrza unikalne, wyjątkowe i wyprzedzające teraźniejszość, a przestrzeń nabierze innego wymiaru, wychodząc poza dotychczasowe kanony. 

Wybrany kolor roku 2018 to preludium do tworzenia magicznych wnętrz. Wystarczy jego obecność na fakturach tekstyliów, zasłonach, poduszkach, dywanach czy chociażby tapetach, a wnętrze zyska interesującego i niecodziennego wyglądu. Kolor Ultra Violet z uwagi na swoją intensywność pięknie połączy się z beżami, bielą, szarościami, a nawet mocną czerwienia, burgundem czy głęboką zielenią tworząc oryginalne i niebanalne kompozycje. W towarzystwie białych lub wykonanych z jasnego drzewa mebli pokaże swoje inne, bardzo eleganckie i wyrafinowane oblicze, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Kolor roku 2018 Ultrafiolet

A gdybyście chcieli wyprzedzić trendy i wprowadzić kolor roku 2018 do swojego domu już teraz,  spróbujcie przemycić go w świątecznych dekoracjach – z pewnością zachwyci wszystkich swoim pięknem. 

Więcej na temat koloru Ultra Violet, jego symboliki i zastosowania we wnętrzach znajdziecie na naszym blogu we wpisie „Kolor roku 2018 – niepokorny i wyrazisty Ultra Violet”. Tam też dowiecie się co wspólnego ma kolor roku 2018 z wybitnym artystą jakim był Prince i jego pięknym i niezapomnianym utworem z 1984 roku - „Purple rain”. 

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog