Trend „Naturalna swoboda”

Naturalna swoboda to nurt, który przypadnie do gustu zwolennikom stylów skandynawskiego, eko, rustykalnego, minimalistycznego, a także Wabi-Sabi. Pokochają go wszyscy, którzy cenią sobie kontakt z naturą, lubią czuć pod palcami szlachetność drewna, miękkość splotów lnianych czy wełnianych tekstyliów. 

Trend natura we wnętrzu

Naturalna swoboda to ukłon w stronę natury, jej piękna, nieprzemijalności, szlachetnej niedoskonałości i klasy. Meble wykonane z urokliwych płyt przypominających kolorem i strukturą naturalne drewno, pięknie usłojonych i wyrysowanych to doskonały wybór. Neutralne kolory oddające piękno natury i jej dziewiczy charakter to element obowiązkowy tego trendu. Podobnie jest z kolorystyką ścian czy podłóg na których króluje beton, kamień oraz brązy, beże i rozmyte biele. W takich wnętrzach to natura kreuje klimat, sprzyja relaksowi, odprężeniu i wyciszeniu. Nie ma tu miejsca na sztuczność, kiczowate elementy dekoracyjne czy feerię barw. Mocne kolory to jedynie akcent w postaci poduszek, tekstyliów lub ciekawej rzeźby. Całe wnętrze ma bowiem emanować spokojem, a nie pobudzać i rozpraszać.

We wnętrzach utrzymanych w trendzie Naturalna Swoboda idealnie odnajdą się odmiany dębów, orzechów czy klonów. Pięknie ocieplą wnętrze, dodając mu klasy i wysmakowanego wyglądu. W towarzystwie neutralnego profilu w kolorze anody naturalnej dekory te w drzwiach szafy zachwycą rysunkiem drewna i szlachetnością, a komodzie nadadzą majestatu i klasy. Naturalna swoboda to trend, w którym odnajdzie się praktycznie każdy, bo w każdym z nas jest zakorzeniony związek z naturą i prawdziwym pięknem otaczającego nas świata.

Po więcej inspiracji związanych z tym trendem zapraszamy na naszego bloga do lektury tekstu: „Naturalna swoboda – przytulne i naturalne wnętrza”

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog