Szafa przesuwna w kuchni

Kiedyś królowa salonów, przedpokoi i sypialni. Praktycznie żadne mieszkanie nie mogło bez niej funkcjonować. Skrywała wierzchnią odzież, witała domowników wracających do domu, pomagała się szykować przed każdym wyjściem i mieściła ubrania każdego mieszkańca. Dzisiaj przechodzi metamorfozę i ewolucję, wkraczając przebojem do modnych i funkcjonalnych kuchni. 

Szafa na wymiar w kuchni jako spiżarka

Szafa przesuwna - alternatywa dla klasycznych szafek

Kuchnia to zazwyczaj centrum dowodzenia i miejsce, w którym skupia się domowe życie. Nieodzowne w tym miejscu są więc funkcjonalne i praktyczne meble, które nadadzą wnętrzu charakteru i stworzą odpowiedni klimat, będąc jednocześnie ułatwieniem w codziennych czynnościach.

Klasyczne szafki kuchenne, chociaż są bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, czasami nie wystarczają, aby zapanować nad „kreatywnym chaosem” i mnogością sprzętów. Tutaj właśnie jest doskonałe pole do popisu dla szafy na wymiar z drzwiami przesuwanymi, która praktycznie i niebanalnie wypełni kuchenną przestrzeń. 

Szafę można dopasować do pozostałych mebli lub wyróżnić jako główny element wnętrza. Zabudowana na całej szerokości ściany, ukryje wiele elementów i sprzętów oraz spełni funkcję, jaką jej nadamy. Z pewnością fakt, że mamy w jej aranżacji dużą swobodę i możemy dowolnie konfigurować jej wnętrze w zależności od potrzeb sprawi, że elastyczność szafy na wymiar w kuchni docenią nawet najbardziej wybredne i wymagające osoby.

Szafa na wymiar w kuchni w roli miejsca na garnki

Role szafy w przestrzeni kuchni

Funkcjonalna i pojemna szafa na wymiar, odpowiednio zaaranżowana w przestrzeni kuchni to sposób na szybki porządek i dodatkowe miejsce dla kuchennych sprzętów, zwłaszcza tych wielkogabarytowych. Za przesuwnymi drzwiami możemy bardzo sprytnie i wygodnie ukryć sprzęt AGD jak lodówka, piekarnik czy mikrofalówka. Zabudowane w ten sposób elementy i sprzęt kuchenny są łatwo dostępne w momencie, kiedy ich potrzebujemy i niewidoczne dla oczu gości, kiedy nie zależy nam na ich ekspozycji. 

To także sposób na aranżację kuchni otwartej na salon, w której szafa może być dopełnieniem kuchennej wyspy i jednocześnie elegancko skrywać kuchenne sprzęty, miksery, roboty, a także zastawy, garnki i patelnie. 

Odpowiednio zaaranżowana szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi to także domowa spiżarka, która zlokalizowana w pobliżu klasycznie zabudowanej kuchni, pomieści domowe przetwory, słoiki, soki, zgrzewki wody czy zapasy suchych składników spożywczych. Każda Pani domu doceni jej zalety, mając wszystko pod ręką, ułożone i posegregowane według własnych potrzeb.  

Szafa na wymiar w kuchni ze szklanymi frontami

Szafę z ciekawie zaprojektowanymi frontami przesuwnymi np. z wykorzystaniem szkła przeźroczystego lub mlecznego oraz eleganckiego oświetlenia, można zaaranżować jako witrynę na talerze, szklanki, kieliszki czy serwis kawowy. Będzie ona bardzo subtelnie podkreślała wyjątkowy charakter kuchni, doda klimatu strefie jadalni i zapewni naprawdę wiele praktycznego miejsca na wszystko, co nagromadzimy w kuchni. 

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog