Szafa na wymiar czy gotowa? Masz wybór

Planując zakup szafy, stajemy czasami przed dylematem, które rozwiązanie wybrać? Szafę gotową ze sklepu, którą już widzimy, wiemy, jak wygląda i możemy mieć ją za kilka dni w domu, czy może zamówić szafę na wymiar. W tym drugim przypadku sami możemy zdecydować o jej wszystkich parametrach, kolorze, rozkładzie elementów wnętrza, ale musimy poczekać trochę dłużej na montaż niż w przypadku gotowego mebla. 

Zanim podejmiecie decyzję, przeanalizujcie dokładnie wszystkie „za” i „przeciw” każdego rozwiązania. Sam zakup szafy to nie tylko finansowa transakcja, ale także kilka dodatkowych elementów, których nie bierze się pod uwagę podczas planowania. Nie chodzi tu o przekonywanie, które rozwiązanie jest lepsze, bo jak w każdej sprawie, zarówno jedna opcja, jak i druga, mają swoich zwolenników i przeciwników. Chodzi raczej o fakty i detale, które czasami są pomijane lub o których nie mamy pojęcia. W naszym wpisie: "Szafa na wymiar czy gotowa? Oto jest pytanie"  poruszamy kilka istotnych kwestii, które warto przeczytać i przeanalizować przed zakupem.

Szafa to nie jest mebel, który ulega trendom czy modzie. Szafa to organizacja Twojego codziennego życia i mebel, który zostanie z Tobą na lata - chyba, że sam zdecydujesz inaczej. Cechy jak funkcjonalność i praktyczność to istotne elementy, z których będziesz korzystać każdego dnia. Zastanów się więc: 

  1. Jaką rolę odgrywają meble w Twoim życiu i która z opcji szafy sprawdzi się na dłuższą metę?
  2. Mebel personalizowany dla Ciebie, czy taki, jaki ma większość. Na czym Ci zależy?
  3. Kupujesz co jest, czy kupujesz co chcesz i potrzebujesz? 
  4. Co obejmuje cena mebla?
  5. Kupujesz szafę i co dalej?

Bez względu na to którą opcję wybierzesz, na pewno będzie dla Ciebie najlepsza - zwłaszcza, jeśli decyzję podejmiesz świadomie, mając jak najwięcej informacji. Trzymamy kciuki za dobry wybór.

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog