Święta w kolorze natury

Ozdoby i dekoracje świąteczne zachwycają kolorami, pomysłami i formą. Czerwień, zieleń i złoto przeplatają się w nich pod różną postacią od małych bombek, po duże stroiki na stoły czy adwentowe wieńce. Z pewnością to się nazywa magia świąt - ten blask, kolor i różnorodność. Są jednak też takie ozdoby, które chociaż nie wyglądają na niezwykłe czy spektakularne i nie błyszczą złotem, dodają wnętrzu klimatu, stylu i zapachu. Takie są właśnie ozdoby i dekoracje w stylu ekologicznym, które może wykonać każdy z nas. 

Wystarczy przynieść kilka gałązek choinki, odrobinę orzechów, laskę cynamonu, suszone owoce czy anyżowe gwiazdy, aby powstała oryginalna, wyjątkowa oraz niepowtarzalna ozdoba. Stroik, który nie tylko pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu, ale dodatkowo cudownie pachnie aromatem korzennych przypraw i lasem. Co może być pięknego w prostocie? No właśnie sama prostota.

Naturalne wnętrza i nasza tęsknota za nimi nie wymagają sztucznego blasku czy plastiku. Dary natury doskonale ułatwiają skomponowanie dekoracji, która ozdobi wigilijny stół i będzie towarzyszyła nam przez cały świąteczny czas. Orzech, nie tylko jako dekor płyty, to także cudowny owoc, który pomalowany na złoto czy czerwono doda wyjątkowości i stylu dekoracji oraz wnętrzu, w którym będzie stała. Szyszka, jemioła czy pachnące pierniki również doskonale odnajdą się w tych wyjątkowych aranżacjach i pozwolą wyczarować małe świąteczne dzieło. 

Własnoręczne wykonywanie stroików to także czas do siebie i rodziny, który małymi kroczkami wprowadza nas w wyjątkowy klimat jednego z piękniejszych okresów roku. Jeśli szukacie weny lub podpowiedzi jak może wyglądać ozdoba świąteczna w stylu eko oraz dlaczego czerwień, zieleń i złoto to kolory świąt, zapraszamy na bloga do artykułu "Świąteczne dekoracje w stylu eko"

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog