Styl japoński w sypialni

Filozofia i styl Dalekiego Wschodu przenikają do różnych stref naszego życia. W zagonionym świecie zachwyca i ujmuje nas ich uporządkowany charakter, wszechogarniający spokój, harmonia, a także prostota. To prawdziwe zderzenie z postępującym konsumpcjonizmem, gonitwą za lepszym i nowszym. 

SZafa w salonie

Styl japoński we wnętrzach to esencja wyważenia, wewnętrznego ładu i celebracji życia. To skupienie na rzeczach ważnych i istotnych. Uporządkowana przestrzeń, ład i minimalizm – to z pewnością cechy, które mają swoje przełożenie na dobór mebli i wystrój sypialni w stylu japońskim, a które zostały zaczerpnięte właśnie z filozofii Dalekiego Wschodu. Nie znajdziesz tu zbędnych przedmiotów, nadmiaru kolorów i tandetnych dodatków. Wyważona kompozycja barw i detali to harmonia jaką emanuje wnętrze w stylu japońskim. W takim w pomieszczeniu nic nie powinno przeszkadzać, rozpraszać ani przyciągać uwagę. Sypialnia to miejsce wyjątkowe, w którym relaks i odpoczynek są najważniejsze. Tutaj odpoczywać ma nie tylko ciało, ale także umysł. Regeneracja sił, wewnętrzna równowaga i wyciszenie powinny być kreowane przez spokojne i minimalistyczne otoczenie.

W sypialni utrzymanej w stylu japońskim dominują więc monochromatyczne barwy, naturalne wykończenia jak drewno, bambus, kamień czy elementy z papieru ryżowego. Wszystko w kolorach ziemi, uspokajająco działające na zmysły. Brak tu zbędnych mebli, a te, które stanowią wyposażenie sypialni są raczej proste, ale solidne. Dobrze więc sprawdzą się tu meble na wymiar, które łatwo funkcjonalnością, bryłą, wielkością czy kolorem można dopasować do wnętrza. Więcej informacji o tym jak wygląda sypialnia w stylu japońskim i jakie elementy są w niej obowiązkowe, przedstawiamy na naszym blogu we wpisie: „Sypialnia w stylu japońskim”

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog