Sposoby na domowe tekstylia

Zapasowa pościel, poszewki, obrusy, ręczniki, koce i pledy. Właściwie to można tak wymieniać i wymieniać. Te i inne domowe tekstylia znajdują się w każdym mieszkaniu, bo bez nich żaden dom nie jest domem. Czasami mamy pomysł na ich przechowywanie, dzieląc je według sposobu wykorzystania, przeznaczenia czy sezonowości. Wyprane, wyprasowane, pachnące leżakują w szafach lub komodach. Często jednak po prostu upychamy je w przypadkowych meblach, po różnych pokojach, byle tylko nie leżały na widoku, bo najważniejszy jest ogólny wygląd i porządek. 

Nic bardziej mylnego. To tylko chwilowy porządek. Wciśnięte w czeluści szafy lub szuflady, pogniecione i wymieszane ze sobą tekstylia nie posłużą nam długo. Na pewno nie spełnią też swojej roli – domowych strażników ładu, czystości, komfortu i schludności. Pogniecione ręczniki, prześcieradła czy obrusy to nie jest najlepsza wizytówka naszego domu, a stanie przy desce do prasowania, kiedy goście już na progu to koszmar każdej pani domu. Co zrobić aby temu zaradzić? 

Domowe tekstylia i konfekcja nie tylko wymagają odpowiedniego przechowywania, które zapewni ich dłuższej żywotności, zabezpieczy przed zniszczeniem czy odkształceniem. One zasługują na właściwe miejsce i funkcjonalne akcesoria, które ułatwią organizacje ich miejsca w szafie czy komodzie oraz sprawia, że zawsze będą gotowe do użycia, kiedy akurat będą potrzebne. 

W naszym najnowszym wpisie na blogu znajdziecie kilka podpowiedzi dotyczących sposobu przechowywania i zapanowania nad domowymi tekstyliami.  Dowiecie się między innymi czy poduszki, koce i ręczniki trzymać razem czy osobno? Co to jest „bieliźniarka”. Zdradzimy, co trzymać w koszach, a co poukładane na półkach? Odpowiemy na pytanie czy każda półka w szafie nadaje się na zapasową poduszkę?

Zapraszamy do wędrówki po świecie domowej konfekcji, miękkich ręczników, wyprasowanych obrusów, ciepłych koców i miękkich poduszek. To one pośrednio tworzą klimat waszych domów i mieszkań, dodając im ciepła, uroku, wyglądu i komfortu. Należy im się więc odpowiednie miejsce leżakowania i wypoczynku. Jak się przekonacie utrzymanie porządku w domowej konfekcji nie jest trudne, jeśli tylko pozna się kilka ważnych detali i skorzysta z praktycznych porad i wskazówek. A wszystkie znajdziecie w poradniku: „Jak i gdzie przechowywać domowe tekstylia”.  

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog