Spieki kwarcowe w meblach

Meble, zawłaszcza te na zamówienie i personalizowane, można tworzyć z wielu materiałów. Jedne są bardziej klasyczne jak płyta laminowana, płyta lakierowana czy szkło – do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Inne są bardziej egzotyczne i wyjątkowe jak na przykład prawdziwe drewno, naturalny kamień, forniry czy chociażby spieki i konglomeraty kwarcowe.

W każdym z tych materiałów można wykreować wyjątkową bryłę mebla, która zachwyci kształtem, kolorem czy formą. Można także połączyć kilka materiałów dla uzyskania jeszcze lepszego efektu jakościowego i wizualnego. To, w dużej mierze preferencje zamawiającego, jego gust, wrażliwość i potrzeby definiują ostateczny wygląd mebla i z czego będzie wykonany. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jednak poznać pełny wachlarz możliwości, aby nadać swojemu meblowi nieszablonowy i oryginalny wygląd.
 
Spieki kwarcowe to materiał, który przez projektantów, designerów i architektów bardzo mocno akcentowany jest w najnowszych rozwiązaniach aranżacyjnych. I chociaż jest to materiał znany od lat jako gres wielkoformatowy to uległ on pewnej ewolucji, aby wejść w nowe nisze, zakamarki i strefy wnętrz.

Imitując drewno, kamień, beton czy metal doskonale komponuje się w każdy styl aranżacyjny i przestrzeń. Jest materiałem ekologicznym, bezpiecznym i wdzięcznym, nie tylko z uwagi na uniwersalność, ale przede wszystkim na ogromną liczbę zalet oraz walorów. Aktualnie swoją niecodzienną urodą zachwyca jako elewacja budynku, okładzina ścienna, schody, blaty, a nawet drzwi przesuwne czy element mebla.

 

Co w spiekach jest tak wyjątkowego, że zawładnęły sercami twórców i klientów? Czym właściwe jest spiek kwarcowy i jakie ma zalety? Jak efektownie prezentuje się we wnętrzach i meblach oraz gdzie można go zastosować? O tym wszystkim przeczytacie w naszym najnowszym wpisie na blogu "Spieki kwarcowe w meblach i we wnętrzach"

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog