Przepis na niewielką jadalnię

Kiedyś spotkania przy dużym, domowym stole były elementem dnia codziennego i rodzinnym rytuałem. Nie tylko pozwalały na wspólne spożywanie posiłków, ale także na rodzinną integrację i rozmowy. Cofnijcie się wspomnieniami do domu rodziców lub dziadków. Co widzicie? –zapewne stół. Dzisiaj posiłki spożywamy często w pośpiechu i w biegu. Coraz częściej osobno, bo każdy ma inny rozkład dnia i inne możliwości.

Co jednak zrobić, aby dać sobie chociaż namiastkę celebrowania wspólnych chwil przynajmniej podczas jednego z posiłków? Warto zadbać o organizację domowej jadalni, która wcale nie musi być wielka.

Mała jadalnia w kuchni

W nowoczesnej aranżacji wnętrz i proponowanych przez deweloperów rozwiązaniach w budownictwie króluje otwarta przestrzeń i multifunkcyjne wnętrze łączące salon, kuchnię i jadalnię w jednym. W tak aranżowanej strefie dobrze jednak wygospodarować miejsce, w którym spotkamy się z pozostałymi domownikami na wspólnej rozmowie, kawie czy kolacji.

Funkcję jadalni często przejmuje łączącą poszczególne strefy kuchenna wyspa, której blat zastępuje blat rodzinnego stołu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dla wielu osób jedyne i wystarczające. Są jednak też tacy, którzy w dostępnej przestrzeni próbują stworzyć azyl „bycia razem”. Dla nich, nieduży na co dzień stolik, który można rozłożyć, gdy przyjdą goście oraz wygodne krzesła to miejsce o wyjątkowym znaczeniu.

Niewielka domowa jadalnia naprawdę ma terapeutyczną moc, pozwalającą zatrzymać wspólny czas. To strefa pachnąca kawą, pysznym ciastem, domowym obiadem oraz wypełniona gwarem i śmiechem bliskich sobie osób. Przeczytajcie na naszym blogu, jak zorganizować takie miejsce w swoim domu, jakie meble są niezbędne i dowiedźcie się „Jak urządzić niewielką jadalnię” dla całej rodziny. 

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog