Poznaj styl Mid-Century Modern

Mid-Century Modern to styl, który chociaż brzmi bardzo nowocześnie, sięga nieco głębiej. U jego postaw leży funkcjonalność, co doskonale wpisuje się w filozofię mebli personalizowanych i tych wykonywanych na wymiar.

W stylu Mid-Century Modern przedmioty, meble czy architektura odrzuciły swoją zewnętrzną, zdobną powłokę, skupiając się na funkcji, do pełnienia której zostały powołane. Wpływ na to miały nie tylko same przekonania twórców, ale przede wszystkim okres, w którym ten styl powstał. Lata pomiędzy 1945 rokiem, a końcem dekady lat 60- tych to czas gwałtownego wzrostu ludności miast i rozwój infrastruktury. Wszystko to wymagało wręcz dostosowania otoczenia do potrzeb ludzi i maksymalizacji użyteczności przedmiotów, architektury oraz wzornictwa przemysłowego dla odbiorcy masowego. 

Nie oznacza to jednak, że powstające wówczas meble czy przedmioty nie miały w sobie pierwiastka designu. Wręcz przeciwnie, design idealnie połączył się w nich z funkcjonalnością i użytecznością. Zaowocowało to powstaniem wielu interesujących dzieł, które zyskały miano ikon. Dzisiejsi projektanci i designerzy chętnie sięgają do wzorców i mebli z tamtego okresu, dokonując ich reinterpretacji i wzorując się na pierwowzorach w swojej twórczości.

Co takiego mają w sobie wnętrza i meble w stylu Mid-Century Modern? Czy charakteryzuje się ten styl i jak szybko wprowadzić go do wnętrza? Więcej informacji i inspiracji znajdziecie na naszym blogu we wpisie Wnętrze w stylu Mid-Century Modern”

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog