Moda na wielofunkcyjne meble

Coraz nowsze samochody, sprzęt elektroniczny, aplikacje w telefonach i sprytne urządzenia, dbające o zaspokojenie naszych potrzeb w zakresie rozrywki, kulinariów, bezpieczeństwa i w wielu innych dziedzinach życia, mają wpływ na nasze oczekiwania. Przyzwyczajamy się do wygody i kumulacji korzyści przy pomocy pojedynczego urządzenia. Poza tym zmiana trybu życia, ciągły pośpiech i uwarunkowania geopolityczne dookoła nas sprawiły, że coraz częściej dużą wagę przykładamy właśnie do wielofunkcyjności przedmiotów, którymi się otaczamy -  w tym także do wielofunkcyjności mebli. 

Zabudowa do salonu z kombinacją drzwi uchylnych i przesuwnych

Wielofunkcyjność, a meble na zamówienie

Właśnie w taki trend idealnie wpisują się meble personalizowane, wykonane na zamówienie, pod potrzeby właściciela. I nie chodzi tutaj tylko o kreacje zewnętrzną mebla, ale o funkcje i właściwości, dzięki którym spełni jak najwięcej oczekiwań i zaspokoi jak najwięcej potrzeb. Na niedużych przestrzeniach mieszkań, jeden dobrze przemyślany i zaprojektowany mebel, który zastępuje kilka innych to doskonałe rozwiązanie. Nie tylko ułatwia odpowiednią aranżację wnętrza, ale dopasowuje się do jego gabarytów i staje się hybrydą, wprowadzającą do wnętrza przestrzeń, oddech i większą swobodę. 

Oto jakie cechy mebli na wymiar sprawiają, że cieszą się one rosnącą popularnością i niejednokrotnie wygrywają ze swoimi standardowymi odpowiednikami.

  • elastyczności i możliwość adaptacji do wnętrza (kolorystyczna i gabarytowa), 
  • swoboda w wyborze rozwiązań dopasowanych do konkretnej osoby
  • wielofunkcyjność, czyli możliwość połączenia kilku mebli w jednym 
  • oszczędność miejsca 

 

Wiele mebli w jednym – co to oznacza?

Przy pomocy jednego mebla, który zaspokaja nasze potrzeby, wykonany jest pod nasze oczekiwania i wpasowuje się w przestrzeń aranżacyjną pomieszczenia, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także zyskujemy wolne miejsce, przestronność wnętrza i ważny dla nas w codziennym życiu komfort.  

Wielofunkcyjne meble i praktyczne szafy na wymiar, które łączą w sobie właściwości klasycznego mebla do przechowywania ubrań, szklanej witryny czy biblioteczki na książki, strefy na sprzęt RTV oraz domowego biura to niejednokrotnie standard w przestrzeni wielu domów i mieszkań. Takie kompaktowe i praktyczne meble, w towarzystwie wygodnych siedzisk, tworzą rodzinną strefę komfortu, zastępując dodatkowe szafki, komody czy witryny, porozstawiane w różnych częściach pomieszczenia. 

Wielofunkcyjny regał Orto oddzielający kuchnie od salonu

Systemy do zabudowy wnętrz jak system Orto jako elementy przepierzenia pomiędzy strefami salonu czy kuchni, będące jednocześnie regałem na książki, pamiątki czy kwiaty to ażurowe rozwiązanie aranżacyjne, które wprowadza do wnętrza klimat i charakter. Tego typu wielofunkcyjne meble czy regały wpisują się zarówno w stylistykę stylu industrialnego jak i nowoczesnego, nierzadko uzupełniając klasyczne aranżacje. To również ukłon w stronę otwartych, wielozadaniowych przestrzeni, łączących na jednej powierzchni, w jednym czasie wszystkich domowników.  

Łóżka z praktycznymi wezgłowiami, szufladami bocznymi czy podnoszonymi stelażami to sposób na dodatkową strefę przechowywania odzieży, zmiany pościeli, a czasami nawet rzeczy osobistych. Wezgłowia łączące funkcję półki oraz szafek na nocną lampkę, czy chociażby okulary i książkę odkładaną przed snem to także sposób na jak najlepsze wykorzystanie każdego kawałka przestrzeni i możliwości mebla. 

Łóżko Modern z praktyczznym wezgłowiem

Wszystko to ma na celu połączenie wielu funkcji w jednym, dobrze zaprojektowanym i przemyślanym meblu dla uzyskania przestronności wnętrza, a przede wszystkim dla wygody.

Taka jest właśnie przewaga mebli na wymiar, których kreacja, konfiguracja i poszczególne elementy mogą być zdefiniowane na etapie projektowania, kiedy tylko rodzą się potrzeby. Klasycznie postrzegany dotąd mebel może zyskać zupełnie inną formę, która idealnie wpisze się w oczekiwania jego użytkownika i przestrzeń mieszkania. Personalizowane meble na wymiar to właśnie jest istota funkcjonalności.   

Jeśli więc masz koncepcję wymarzonego mebla i interesuje Cię jego cena, skorzystaj z naszej opcji bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do realizacji marzeń o meblu idealnym.   

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog