Meble do sypialni - jasne czy ciemne?

Urządzanie sypialni we własnym domu to bardzo ważne zadanie. Nie tylko musi być wygodna, komfortowa, wymarzona, ale jeszcze odpowiadać oczekiwaniom użytkowników i idealnie wpasować się w miejsce, które na nią przeznaczymy. 

Jak zawsze stajemy przed kilkoma dylematami, czyli jakie meble wybrać, gdzie postawić łóżko i czy lepsze jest to z szufladami, czy z podnoszonym materacem? Czy dobrać szafki nocne? Który mebel będzie właściwszy, szafa czy może jednak garderoba?

Ale to nie koniec pytań. Zawsze w końcu pojawią się także pytania o kolor. Jak pomalować ściany oraz jakie meble do sypialni pasują najbardziej - jasne czy ciemne? I tutaj przychodzimy Wam z pomocą. 

O ile kolor farb i podłogi musicie wybrać sami, o tyle o kolorze mebli do sypialni możemy Wam nieco podpowiedzieć. Kolor w aranżacji ma ogromne znacznie, bo wpływ na nasze samopoczucie i emocje. Niektóre barwy wręcz nie nadaję się do domowej alkowy, bo nie sprzyjają relaksowi, wyciszeniu i uspokojeniu, a takie są przecież zadania sypialni.

Jeśli nawet trafnie dobierzecie kolor otoczenia, to nie lekceważcie koloru mebli.  Niewłaściwie dobrane meble mogą zniweczyć całą pracę i starania związane z urządzaniem sypialni, bo albo uczynią ją mdłą, albo wizualnie przytłoczą wnętrze. Wszystkie elementy sypialni powinny do siebie pasować i tworzyć harmonijną strefę odpoczynku, w której dobrze zakończycie i rozpoczniecie każdy dzień - zarówno ten w zatłoczonym tygodniu, jak i ten leniwy, weekendowy. 

Przeczytajcie na naszym blogu kilka porad i zdecydujcie, jakie meble wybrać do swojej sypialni, żeby była tym najbardziej wymarzonym azylem i miejscem na mapie Waszego mieszkania - zapraszamy do lektury "Jasne czy ciemne meble do sypialni"

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog