Kuchnia z wyspą i widokiem na salon

Kuchnie otwarte na salon to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w dużych apartamentowcach i niewielkich mieszkaniach. Jednak integracja tych dwóch przestrzeni, czyli salonu i kuchni, wymaga odpowiedniej aranżacji wnętrza i przemyślanego meblowania. Z jednej strony chodzi o zachowanie spójności, a z drugiej o podział przestrzeni na funkcjonalne strefy, które będą pełniły przeznaczone dla nich zadanie. Kuchnia ma być kuchnią, a salon salonem. 

Kuchnia na wymiar Komandor z wyspą

Właśnie w tego typu rozkładzie wnętrza wyspa kuchenna jest idealnym elementem, który oprócz tego, że nadaje pomieszczeniu charakteru, przejmuje także na siebie wiele funkcji. Kuchenna wyspa staje się miejscem integracji. Nie tylko przygotujemy przy niej posiłek, ale także wypijemy kawę z przyjaciółmi, zjemy rodzinne śniadanie czy zorganizujemy mini warsztaty kulinarne dla dzieci. Na wyspie można wszystko, bo tylko od nas zależy jaką funkcję będzie pełniła. 

Sam element, dzięki możliwości wykonani go na dowolny wymiar i w wybranej kolorystyce, pasującej do reszty aranżacji, może mieć wpływ na funkcjonalność przestrzeni i jej styl. W dużych wnętrzach wyspa będzie elementem charakterystycznym i wybijającym się spośród innych mebli. W małych wyspa stanie się elementem, który oprócz funkcji reprezentacyjnej, będzie pełnił także użyteczną, zastępując stół lub blat roboczy. 

Jeśli jesteście na etapie organizacji i urządzania kuchni, zaglądnijcie na naszego bloga i we wpisie „Nowoczesna kuchnia z wyspą i jej zalety” przeczytajcie, jakie różne funkcje może pełnić wyspa kuchenna. Sprawdźcie też czy meble kuchenne z wyspą to rozwiązanie, które się przyjęło w polskich wnętrzach czy tylko chwilowe „zauroczenie” trendem.  

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog