Kuchnia połączona z salonem

Nowoczesne budownictwo sięga do rozwiązań we wnętrzach, które czynią je otwartymi i przestronnymi. Wynika to po części ze zmiany sposobu życia społeczeństwa, a częściowo także z panującej mody. Kuchnia połączona z salonem to właściwie standard w aranżacji wnętrz, lubiany zarówno przez architektów jak i młodszych inwestorów. 

Połączenie salonu z kuchnią Komandor

Mieszkanie podzielone ścianami na pomieszczenia, w których każdy żyje własnym życiem i zajmuje się innymi rzeczami z dala od najbliższych, powoli odchodzą do lamusa. Coraz częstsze stołowanie się poza domem, deficyt wspólnego czasu z najbliższymi oraz nowe trendy w aranżacji wnętrz to jedne z ważniejszych czynników sprawiających, że chętniej sięgamy po przestrzenie dające możliwość bycia razem. Stąd też wybór kuchni połączonej z salonem jako przestrzeni dla wszystkich.

Takie rozwiązanie ma niewątpliwie wiele zalet, chociaż jak każda zmiana, ma też przeciwników, mocno trzymających się argumentów „przeciw”. Kto ma rację? Właściwie każdy. Mieszkanie to prywatna przestrzeń, więc każdy powinien urządzić ją po swojemu, a nie tylko zgodnie z modą i panującymi trendami. Jeśli jednak zdecydujecie się na organizacje salonu połączonego z kuchnią, dobrze zaplanujcie obie strefy. Powinny być one nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także dobrze współgrać stylistycznie. Tylko wtedy nadacie mieszkaniu charakteru i stylu oraz wyjątkowego klimatu.

Jakie są sposoby na ciekawe połączenie salonu z kuchnią? Czy takie rozwiązanie ma więcej wad czy zalet? I jak w urządzaniu wspólnego wnętrza sprawdzają się meble na wymiar? Przeczytajcie koniecznie na naszym blogu „Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem” i zdecydujcie sami, co wybrać – osobne wnętrza czy kuchnię połączoną z salonem w jedną, wspólną przestrzeń.  

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog