Kolorowy styl boho

Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro, warto sięgnąć do stylu boho. Ten kolorowy styl, łączący elementy cyganerii (od francuskiego la bohème – cyganeria) oraz pierwiastki orientalne to nie tylko szaleństwo barw, wzorów i struktur, ale przede wszystkim magia i klimat. Można w nim odnaleźć elementy retro, vintage i kilka innych, które umiejętnie połączone, nadają życia poważnemu, lekko surowemu stylowi skandynawskiemu. Boho wspaniale ożywia także minimalistyczne wnętrza i ociepla loftowe pomieszczenia, nie odbierając im ich uroku i statusu.

Co najważniejsze styl boho można wprowadzić czasowo. To bomba witaminowa i terapia kolorami właśnie na jesienno-zimowy czas. Poprzez elementy boho działamy nie tylko na wzrok, ale także na dotyk i zapach. Tkane, grube tekstylia, w energetycznych barwach porozkładane na sofach, podłodze, kanapach czy w oknach tworzą przytulny klimat i rozpieszczają miękkością nasze dłonie. Wnętrza oświetlone ciepłym światłem świec i dodatkowych lamp czy lampionów, wyglądają magicznie, a zapachy kadzideł i orientalnych przypraw dają błogi nastrój oraz wprowadzają w stan relaksu. 

Jeśli więc chcesz poprawić sobie nastój i umilić jesienne wieczory oraz zapłakane od deszczu dni, sięgnij po styl boho. Niezależnie od tego w jakim stylu masz zaaranżowane wnętrze taka terapia kolorami zdecydowanie wyjdzie Ci na dobre. Poznaj styl boho już teraz i przeczytaj nasz wpis na blogu "Wnętrza w stylu Boho"

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog