Jaki będzie kolor roku 2019?

Ruszyły spekulacje i domniemania dotyczące koloru roku 2019. Po dosyć intensywnym Greenery w 2017 roku i mocnym, choć tajemniczym Ultra Violet w roku 2018 wszystko jest możliwe. Czy Instytut Pantone znów nas zaskoczy, czy raczej uspokoi wnętrza, ulice i otoczenie jednym z kolorów ziemi lub głęboką, wyrafinowaną barwą? 

Jak się okazuje kolor ma ogromne znaczenie. Wyróżnia, definiuje, wywołuje emocje, zmienia postrzeganie otoczenia, tworzy skojarzenia. Wpływa na nasze życie i decyzje, chociaż robi to dyskretnie i nienachalnie jakby działo się samoistnie. Kolor jest też łącznikiem pokoleniowym i wyzwalaczem, który wywołuje reakcje. Nie jest jednoznaczny, bo tworzy go mieszanka barw i ma wiele odcieni. Kolor to życie i otoczenie – nie bierze się znikąd.

Jaki kolor roku w 2019

W palecie barw na przełom sezonu 2018/2019 jest kilku pretendentów do tronu i kolorów, które w naszym mniemaniu pięknie podkreślą wnętrza, wystylizują meble i zaaranżują przyjazną, choć zaskakującą przestrzeń. Niektóre z tych kolorów zaznaczały się mocno w Mediolanie podczas targów iSaloni. Nie tylko dodawały wigoru i klasy meblom, ale tworzyły wnętrza piękne i wyrafinowane, które umiejętnie i plastycznie łączyły nowoczesny design ze stylem i elegancją dawnych lat.

Kto wytypuje kolor roku 2019? Czy Instytut Pantone czy może WGSN (Worth Global Style Network)? Co wygra - związek z naturą czy multikulturowość? A może będzie „złoty środek” łączący te dwa zjawiska? Poznajcie kolory, z których jeden już w krótce może zostać okrzyknięty kolorem roku 2019.

Szczegóły na naszym blogu we wpisie "Kolor roku 2019 w aranżacji wnętrz"

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog