Jak zaplanować wnętrze szafy?

Planowanie wnętrza szafy wcale nie musi być trudne, jeśli się do tego dobrze przygotujesz. Zanim jednak przejdziesz do środka mebla, dokładnie określ jego wymiary i rolę, jaką ma spełniać. To podstawowe parametry, odgrywające kluczową rolę w dalszych ustaleniach i konfiguracji wnętrza.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, odpowiedz sobie na 3 zasadnicze pytania:

  1. Ile miejsca chcesz przeznaczyć na szafę lub ile faktycznie masz do dyspozycji?  
  2. Ile osób będzie korzystać z szafy? (Może warto jednak powiększyć mebel lub przenieść w inne miejsce)
  3. Zastanów się, co tak naprawdę ma pomieścić Twój mebel. (Bądź realistą – nawet szafa na wymiar ma ograniczoną pojemność. Może potrzebny będzie jeszcze jeden mebel)

 

jak zaprojektować wnętrze szafy Komandor

Jak widzisz aranżacja wnętrza szafy nie zależy jedynie od jej wymiarów, ale kilku dodatkowych elementów. To one podpowiedzą Ci jak najlepiej urządzić szafę, żeby odpowiadała wszystkim potrzebom i domownikom.

Kiedy ramy masz gotowe możesz zająć się stroną estetyczną mebla oraz jego wnętrzem. Jak najlepiej je zaplanować, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Jakie akcesoria dobrać i jak je rozmieścić? Co tak naprawdę można jeszcze schować w szafie oprócz ubrań? Na te i kilka innych pytań znajdziesz odpowiedź w przygotowanym przez nas wspólnie z Homebook.pl artykule „Jak zaplanować wnętrze szafy?” Z tak przygotowanym poradnikiem, urządzanie szafy będzie łatwe i przyjemne.  

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog