Jak wygospodarować miejsce na pracę w domu?

Praca w domu – dla jednych marzenie, dla innych konieczność. Dla nas jedno jest pewne – każdy zasługuje na swój prywatny kącik biurowy, w którym praca nie będzie jedynie kojarzona z obowiązkiem. Możemy go urządzić w wolnym pokoju lub, jeśli nie mamy takiej możliwości, wygospodarować na niego fragment innego pomieszczenia. Podpowiadamy, jak podejść do tego tematu.

Biurko w sypialni Komandor

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób decyduje się na pracę w domu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy adwokatem, architektem, blogerką, grafikiem komputerowym czy księgową, potrzebujemy miejsca, w którym w spokoju będziemy mogli wypełniać swoje zawodowe obowiązki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zaaranżowanie kącika do pracy w niewykorzystanym pokoju, jednak nieliczni mogą pozwolić sobie na taki komfort. Dla większości z nas, a zwłaszcza posiadaczy niewielkich mieszkań, sprawa się komplikuje. Na szczęście, nie jest to niemożliwe. Dzięki naszym poradom i niezwykle elastycznym meblom wykonywanym na wymiar nawet na najmniejszym metrażu stworzycie funkcjonalne i ergonomiczne miejsce do pracy.

Możliwości jest wiele

Wbrew pozorom, w każdym domu i mieszkaniu jesteśmy w stanie znaleźć miejsce, które zaaranżujemy na kącik biurowy. Możemy do tego celu wykorzystać:

  1. Nieużywaną przestrzeń na poddaszu lub pod schodami, gdzie montując blat lub biurko na wymiar, zyskujemy nieduże, ale bardzo praktyczne stanowisko do pracy
  2. Wydzielić fragment sypialni. Doskonale w roli biura sprawdzi się niewielki blat w przestrzeni sypialni, który w razie konieczności wieczorem lub przed wielkim wyjściem, przejmie rolę sypialnianej toaletki. Jeden mebel o wielu funkcjach to dobre rozwiązanie zwłaszcza do małych mieszkań.
  3. Zaprojektować składane biuro w szafie przesuwnej. To bardzo wygodny sposób dla posiadaczy niewielkich mieszkań oraz zwolenników minimalizmu. Zamiast montowania w jej wnętrzu akcesoriów do przechowywania ubrań, umieśćmy tam blat roboczy oraz półki. Po skończonej pracy, poprzez zasunięcie drzwi szafy, możemy ukryć nasz kącik biurowy, niezależnie czy będzie on w salonie, czy w sypialni. 
  4. Jeśli dysponujemy większym metrażem, możemy pokusić się o wyznaczenie strefy do pracy za pomocą szklanych ścianek modułowych Aurora. Są one akustyczne, co zapewnia wysoki komfort pracy, a przy tym prezentują się bardzo designersko oraz nie zmniejszają optycznie wnętrza. 
  5. Regał z książkami, wykonany na wymiar, który oddzieli kącik biurowy od reszty pomieszczenia lub wysokie rośliny tworzące zieloną ścianę. Takie rozwiązanie najczęściej stosuje się w salonach oraz sypialniach. 

Zestaw mebli One - biurko Komandor

O czym pamiętać urządzając biuro w domu?

Pracując w domu, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym nasze mini biuro będzie w pełni funkcjonalne i ergonomiczne. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o niezbędnym wyposażeniu:

  • biurko - które będzie miało odpowiednio duży blat i praktyczne oraz funkcjonalne szafki lub szuflady,
  • wygodne krzesło - dla odpowiedniej postawy ciała podczas pracy,
  • szafki lub półki - do przechowywania segregatorów, dokumentów, artykułów biurowych etc.

Jest to bardzo ważne, ponieważ w uporządkowanych przestrzeniach praca jest przyjemniejsza i efektywniejsza. 

Biurko w nowoczesnej sypialni Komandor

W zależności od tego, jaki rodzaj zawodu wykonujemy, zapamiętajmy, iż koncentrację w pracy wspierają stonowane kolory: biele, szarości, beże i błękity oraz bujne rośliny, zaś kreatywność pobudzają intensywne odcienie żółci i zieleni. Nie zapominajmy też o odpowiednim oświetleniu – to bardzo ważne zwłaszcza dla naszych oczu.

Jak widać, sposobów na wygospodarowanie miejsca do wypełniania obowiązków zawodowych we własnym domu jest naprawdę wiele. Wystarczy szczypta kreatywności i dobrze dobrane meble, by każdego dnia wstawać prawą nogą do pracy! 

Jeśli planujesz aranżację domowego biura i nie wiesz jak najlepiej to zrobić, skorzystaj z pomocy naszych doradców, odwiedź jeden z autoryzowanych salonów oraz poszukaj inspiracji w galerii lub na naszym blogu

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog