Intrygujący styl pałacowy

Pałacowy styl przywodzi na myśl ociekające złotem sale tronowe, lśniące sale balowe, wnętrza Luwru czy Wersalu z zdobionymi fotelami, lustrami i kolorowymi tkaninami. Właściwie można powiedzieć, że często ociera się o kicz, jeśli nie jest umiejętnie wprowadzony do wnętrza. Nie jest to styl łatwy w aranżacji i raczej dla wybranych.

styl pałacowy - Komandor

Czy jesteście zwolennikami stylu pałacowego? Z pewnością większość powie, że to takie niedzisiejsze. No bo jak połączyć meble z czasów Ludwika XVI z nowoczesnymi wnętrzami, w których panuje prostota i loftowy klimat oraz minimalistyczne meble? A jednak można. Z pomocą przychodzi styl eklektyczny, w którym bez trudu do codzienności przemycicie elementy stylu pałacowego, aby nadać współczesnym wnętrzom oryginalnego i niepowtarzalnego klimatu.

Duże lustro w zdobionej ramie, łoże z baldachimem czy fotel - imitacja „ludwika”, niezwykle intrygująco wyglądają w minimalistycznych wnętrzach obok prostych komód, stołów, nowoczesnych regałów czy w przestrzeni garderób, połyskujących metalowymi elementami.  To właśnie szybki sposób na wprowadzenie dworskiej etykiety i look-u do wnętrza. Jeden detal, a tyle może zmienić.  

Jak to jednak zrobić, żeby nie wpaść w pułapkę przesytu? Po lekturze naszego wpisu na blogu „Styl pałacowy – szyk i blask w nowoczesnym wydaniu”, nie tylko będziecie znali skrawek historii tego niecodziennego stylu, ale także doskonale poznacie zasady aranżacji wnętrz z jego elementami. Przekonacie się także, że meble na wymiar doskonale odnajdą się w pałacowych wnętrzach, współtworząc z wytwornymi, zdobionymi detalami wyjątkowe aranżacje. W takich pomieszczeniach, gdzie stare łączy się z nowym, z pewnością nie ma miejsca na nudę i bylejakość. Tutaj czuć „ducha epoki”, który czyni wnętrze wyjątkowym. Więc śmiało, przełam współczesny design dworskim przepychem.  

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog