Funkcjonalna szafa do małej sypialni

Urządzenie małej sypialni to często niełatwe zadanie, jakie stoi przez właścicielami, zwłaszcza mieszkań w bloku lub przestrzeni na poddaszu. Problemem jest tutaj nie tylko sam gabaryt wnętrza, ale także jego architektura, rozkład ścian czy nietypowych wnęk. Jak w tym wszystkim dobrać meble, które będą funkcjonalne i pojemne? Jak obok sypialnianego łóżka zmieścić jeszcze szafę na ubrania lub domowe tekstylia? I co zrobić, jeśli żadna szafa sklepowa nie pasuje lub nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału pokoju? 

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest po prostu szafa na wymiar. Nie tylko nie ma określonych wymiarów, które utrudniałyby jej wkomponowanie w przestrzeń sypialni, jak to jest w przypadku mebli gotowych, ale dodatkowo mamy wpływ na każdy jej detal.

W zależności od dostępnej przestrzeni możemy wykonać szafę niska, wysoką, szeroką, długą lub płytką, czyli taką która idealnie wymiarami wpisze się w miejsce jakie mamy do dyspozycji. Z ogromnej palety dekorów i kolorów wybierzemy ten, który najbardziej pasuje do koloru sypialni i panującego w niej stylu. Drzwi przesuwne sprawią, że bez problemu w bliskim sąsiedztwie szafy ustawimy łóżko, a dostęp do naszych ubrań nadal będzie bezproblemowy. A to jeszcze nie koniec zalet tego wyjątkowego mebla. Szafa na wymiar pozwala na jeszcze więcej udogodnień i daje wiele możliwości.

Więcej porad i podpowiedzi dotyczących aranżacji szafy na wymiar do sypialni, dobru kolorów i akcesoriów, które powinny się w niej znaleźć, znajdziecie na naszym blogu we wpisie „Szafa do małej sypialni”. Dzięki kilku prostym wskazówkom aranżacja i urządzenie niedużej sypialni nie będzie już koszmarem i problemem, z którym nie można sobie poradzić.

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog