Dwukolorowe meble do kuchni

Czy kolor mebli w kuchni jest ważny? Co lepiej wybrać: klasykę czy bardziej odważne zestawienie? A może postawić na monochromatyczny zestaw barw? Takie pytania pojawiają się często, kiedy planujemy aranżację kuchni i zakup kuchennych mebli.

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na żadne z tych pytań, bo wybór koloru to nie tylko nasze preferencje. Kolor mebli do kuchni zależy od wielu czynników. Oczywiście można mieć swoje typy kolorystyczne związane z gustem czy z zobaczoną przykładową inspiracją. Jednak wybierając kolor do kuchni lepiej popatrzeć szerzej. Dobrze wziąć pod uwagę kolorystykę, jaka panuje w innych pomieszczeniach domu czy mieszkania zwłaszcza, jeśli będzie to kuchnia otwarta na salon. Przyglądnąć się układowi kuchni i jego architekturze, bo inne kolory bardziej pasują do wąskich i ciemnych kuchni, inne do jasnych i przestronnych. Istotne jest także, co chcemy w kuchni podkreślić i jaką rolę ma pełnić kolor.

Dwukolorowość w kuchni ma za sobą długą tradycję i można powiedzieć, że należy do klasyki gatunku. Poprzez kolor można bowiem nie tylko podkreślić konkretne elementy aranżacji kuchni, ale dokonać na przykład podziału na funkcjonalne strefy.

Łączyć kolory w meblach kuchennych można nie tylko w poziomie, według klucza: inne wybarwienie szafek dolnych, inne górnych. W nowoczesnych kuchniach ten układ nie jest już jedynie panującym. Aranżacja kuchni uległa bowiem diametralnym zmianom. W niektórych wnętrzach rolę dolnych szafek przejmuje wyspa, a górne zastępowane są rzędami otwartych półek. W części kuchennych wnętrz pojawiają się zabudowy na wymiar skrywające wszelkie sprzęty AGD, a w innych powstają monumentalne bloki szafek zebrane w jedną funkcjonalną ścianę. Przy tego typu rozwiązaniach różnicowanie koloru może nadać kuchni wyjątkowego charakteru i stylu.

Przed wyborem samych mebli dobrze wziąć do domu próbki kolorów z jakich mają być wykonane i zobaczyć je w naturalnym wnętrzu. To najlepszy sposób na weryfikację naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Zanim więc zaplanujecie kolor mebli do aranżacji kuchni, koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki i zobaczcie inspiracje we wpisie „Dwukolorowe meble kuchenne” na naszym blogu

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog