Duże wnętrze też może być przytulne

Czasami, mimo starań, urządzane przez nas wnętrza nie mają klimatu, jakiego oczekiwaliśmy. Szukamy rozwiązań, trendów, łączymy jedne elementy z drugimi, aby tylko było swojsko, domowo i przytulnie. A tu nic, cały czas nam czegoś brakuje. U większości z nas utarło się przekonanie, że przytulne to mogą być jedynie małe wnętrza, bo z racji gabarytów są bardziej klimatyczne same w sobie i łatwiejsze do urządzenia. Te duże przestrzenie domu od razu stawiamy na straconej pozycji, bo przecież przestronne wnętrze nie może być przytulne. Nieprawda, może. Wielkie pokoje też mogą mieć magię, aurę, zachęcać do relaksu i gromadzić domowników podczas wspólnego spędzana czasu. 

Urządzamy przytulne wnętrze

Aranżując duże wnętrze zastanówcie się jakie kolory lubicie, poszukajcie inspiracji w internecie, katalogach czy w gazetach. Ustalcie sobie priorytety i wybierzcie materiały, które Waszym zdaniem ocieplają wnętrza i dodają im wyjątkowej atmosfery. Unikajcie chłodnych zestawień, niech kolorystyka pomieszczenia ma domieszkę ciepłej barwy, nawet jeśli jest to ukochana szarość. Pamiętajmy, że kolor ma wiele odcieni -  zarówno zimnych jak i ciepłych. Kiedy odpowiednio dobierzecie  kolor ścian i podłóg jako bazę wnętrza to dobór kolorystyki mebli i dodatków nie powinien być już tak trudny.

W przytulnych wnętrzach sprawdzą się dekory drewna. Ten materiał zdecydowanie ociepla pomieszczenia, nadaje im wyjątkowego charakteru i klimatu. Usłojone, z głębokimi porami powierzchnie pięknie będą prezentowały się na frontach szaf, w postaci komód czy blatów stolików. Także okładziny ścienne czy oryginalne dodatki to sposób na dopieszczenie wnętrza. Do tego wszystkiego dodajcie naturalne materiały, miękkie dywany, plecione narzuty, futra czy tapicerowane siedziska oraz obowiązkowo kolorowe poduchy. Pamiętajcie również o naturalnych roślinach i świetle, niech będzie o ciepłej barwie i rozmieszczone w różnych miejscach pokoju w postaci lam, lampek czy kinkietów. Te akcenty na pewno pomogą Wam wyczarować klimatyczne i przytulne wnętrze, niezależnie od jego rozmiarów. A jeśli potrzebujecie więcej porad, sięgnijcie po nie na naszego bloga, gdzie inspirujemy i dokładniej opisujemy ten temat w artykule "Urządzamy przytulne mieszkanie"

    

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog