Przedpokój

Zastosowanie drzwi przesuwnych sprawdza się szczególnie w wąskich przedpokojach czy korytarzach oraz tam, gdzie brakuje miejsca na tradycyjne drzwi otwierane. Dzięki zabudowom z drzwiami przesuwnymi, możemy wygospodarować miejsce na ubrania wierzchnie i obuwie. Dodatkowo poprzez system pawlaczy jesteśmy w stanie zabudować przestrzeń na całej jej wysokości od podłogi do sufitu, nie tracąc nic z jednakowego stylu wnętrza.
 


Osobom, które nie preferują drzwi przesuwnych, nie dysponują zbyt dużą powierzchnią a potrzebny jest im szybki i łatwy dostęp do wnętrza szafy, proponujemy system drzwi łamanych lub łamano - przesuwnych. To doskonałe rozwiązanie daje możliwość dostępu do całej szafy i zupełną swobodę aranżacji wnętrza, bez kolizji elementów wysuwanych takich jak kosze czy szuflady.
 


W większych przedpokojach możemy zamontować  szafę na dowolny wymiar, w dowolnym układzie, z przeznaczeniem na część garderobianą i gospodarczą. Uzupełnieniem aranżacji przedpokoju, mogą być oferowane przez nas komody lub moduły wykonane w systemie kolumnowym.
 


Jeśli w przedpokoju mamy małą wnękę, w której nie można zamontować ani drzwi przesuwnych ani łamanych, proponujemy drzwi z jednym skrzydłem w systemie uchylnym. Osiągniemy wówczas efekt słupka na przykład z przeznaczeniem na buty lub pudła z rzeczami sezonowymi jak czapki, szaliki itp.
 


Często w przedpokojach występują nieregularne wnęki, które można zaaranżować na podręczną mini garderobę. W takiej sytuacji wystarczy oddzielić pomieszczenia drzwiami pojedynczymi podwieszanymi bez widocznego toru dolnego lub po prostu drzwiami przejściowymi w takim samym systemie jak reszta mebli, aby uzyskać dwa niezależne pomieszczenia.


W przedpokoju, w którym istnieje wnęka skośna pod schodami, którą chcemy ukryć, doskonałym rozwiązaniem jest system drzwi skośnych, który w ciekawy sposób pozwala zaaranżować najbardziej nawet nietypowy przedpokój a jednocześnie utrzymać całe wnętrze w jednej stylistyce.
 

 

 

 

  • W zależności od wielkości pomieszczenia i jego oświetlenia należy zwracać uwagę na wybór materiałów, z których będzie wykonana szafa. Przedpokoje wąskie i długie najlepiej komponują się z zabudowami z frontami z luster lub przynajmniej z jednym frontem z lustra i głównie w kolorze srebrnym, czyli naturalnym. Lustro srebrne optycznie powiększa i rozjaśnia przedpokój, a jednocześnie z powodzeniem można się w nim codziennie przeglądać, ponieważ nie zakłamuje kolorów. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce na pozostałych ścianach, które można zaaranżować w dowolny sposób.
  • Dobrym rozwiązaniem do niezbyt szerokich przedpokoi jest zastosowanie w drzwiach szafy lacobelu lub szkła z grafiką, które z uwagi na szklaną powierzchnię mają cechy podobne jak lustro, bo rozjaśniają i powiększają wnętrze, z tym, że mają bardziej ozdobny niż praktyczny charakter. Zastosowanie odpowiedniej grafiki na szkle może jednocześnie stworzyć wrażenie głębi pomieszczenia lub być elementem wprowadzającym do dalszej części mieszkania. 
  • Osobom, które preferują bardziej klasyczne rozwiązania, proponujemy drzwi z płyty, bambusa lub rattanu, w jasnych wybarwieniach. Jeśli przedpokój jest natomiast krótki i chcielibyśmy optycznie go wydłużyć, dobrze jest tak zaprojektować drzwi szafy, aby posiadały w sobie element poziomy np. jeden lub dwa pasy przez całą długość drzwi. Taka kombinacja bardzo urozmaici nie tylko front, ale też cały przedpokój.
  • Zastosowanie regałów w systemie kolumnowym sprawdzi się zarówno w małych, jak i w większych przedpokojach oddzielając strefę tzw. „szybką” na codzienną odzież wierzchnią dla nas i naszych gości, od strefy "ogólnej" do przechowywania pozostałej odzieży.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.