Drzwi przesuwne

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, drzwi przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, dlatego też doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach czy przedpokojach.
Bardzo często są one podstawowym elementem przy realizacji zabudów wnęk, garderób, bibliotek czy szaf wnękowych. Doskonale sprawdzają się także, jako drzwi przejściowe tj. w miejsce tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. System Komandor znajduje także coraz częściej zastosowanie w kuchniach i łazienkach. Unikalne rozwiązanie stanowi system umożliwiający zabudowę przestrzeni pod skośnie opadającym sufitem, a więc na poddaszach czy pod schodami.

 

Komandor w swojej ofercie posiada dwa rodzaje systemów w których wykonywane są wszystkie profile do drzwi:

 • SYSTEMY STALOWE wykonywane z taśmy stalowej najwyższej jakości i odpowiednio profilowane na specjalistycznej maszynie. Profile stalowe tzn. tory oraz ramki wykonywane są z najwyższej jakości taśmy stalowej zabezpieczonej przed korozją warstwą cynku nałożona galwanicznie z obu stron taśmy, a następnie pokryte warstwami lakieru podkładowego i wierzchniego, który nadaje wyprodukowanym wyrobom estetyczny i niepowtarzalny wygląd. O jakości stosowanych materiałów i lakierów niech świadczy możliwość mechanicznego profilowania, gięcia i zwijania taśmy bez ryzyka wystąpienia pęknięć lub odprysków lakieru w trakcie procesu formowania lakierowanej taśmy. Powłoka wierzchnia (w zależności koloru) może być w postaci lakieru poliestrowego lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE, w których kształt profili uzyskuje się poprzez ukształtowanie w formie o odpowiednim kształcie. System jezdny ukryty jest tu w środku ramki, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. W systemie aluminiowym tory oraz ramiaki wykonane są ze stopu aluminium i pokryte lakierem poliestrowym - w kolorach brąz, biały i czarny, powłoką galwaniczną przez tzw. anodowanie - w kolorach Anoda Naturalna, Anoda Złota, Anoda Szampańska a powłoką PCV w kolorach drewnopodobnych.

 

 

Elementy podstawowe systemu:

 • Profile (zwane też ramkami czy rączkami), to pionowe i poziome elementy stanowiące ramę drzwi i jednocześnie uchwyt. Mogą mieć różne kształty, kolory i szerokości.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny to element, na którym opiera się cały ciężar drzwi, dlatego też musi być on bardzo trwały. Zawiera śruby regulacyjne, które pozwalają dopasowywać drzwi do nierówności ścian w pionie do 2 cm. Wózki są łożyskowane i samosmarujące specjalnym smarem grafitowym. Komandor udziela 5 lat gwarancji na system jezdny, jednakże okres bezawaryjnej pracy szacowany na podstawie testów technologicznych wynosi około 15 lat.
  • Prowadnik górny to łącznik okucia skrzydeł drzwi. Składa się z dwóch niezależnie obracających się kółek, co utrzymuje drzwi w pionie i powoduje łatwość toczenia się, a w efekcie swobodne przesuwanie się drzwi.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe mają za zadanie tłumienie efektu uderzenia w ściankę boczną szafy.
 • Paski uszczelniające (szczotki), o krótkim lub długim włosie, zapobiegają przedostaniu się kurzu do wnętrza szafy i zakrywają szczeliny.
 • Domykacz gazowy wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi. Zastosowanie w drzwiach przesuwnych amortyzatora uniemożliwia przyciśnięcie dłoni, dlatego też zalecane jest jego zastosowania szczególnie w pokojach dziecięcych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo przyciśnięcia ręki.

 

 

Drzwi przesuwne wykonujemy w systemach stalowym i aluminiowym. Klient sam decyduje, jaki system wybiera oraz jaki kształt ramek (profili) do drzwi najbardziej mu odpowiada. Poniżej prezentujemy profile, z których można wykonać drzwi przesuwne.  

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.